Virtuálny ČSOB Bratislava Marathon na trati Brose Night Run Prievidza

Rozhodli sme sa bežať na trati Brose Night Run Prievidza skôr, ako sa bude konať 1. ročník nášho večerného behu. Dôvod je jednoduchý.

ČSOB Bratislava Marathon sa tento rok pobeží virtuálnou formou a je na každom, kedy a na akej trati bude bežať. A keďže individuálne a v tréningu sa k pretekovým výkonom jednoducho vyhecovať nedá, chceme sa stretnúť v malom počte a ponúknuť vám našu trať ako možnosť odbehnúť si svoj vlastný virtuálny polmaratón. Každý podľa seba a každý tempom, ktoré mu vyhovuje.

Táto iniciatíva nebude náhradou za bratislavský maratón a nedosiahne ani úroveň, ako sa na riadne bežecké podujatie patrí. Je len akýmsi pokusom spojiť bežeckú komunitu a zorganizovať spoločný tréning, na ktorom sa bude bežať v pretekovom tempe. Zúčastniť sa môže každý registrovaný účastník ČSOB Bratislava Marathonu.

Miesto a čas

Štartujeme v nedeľu 6.9.2020 o 8:00 z priemyselneho parku v Prievidzi, kde bude štartovať aj večerný beh Prievidzou (na konci priemyselneho parku, ul. Max Brose). Bežať sa bude na prvých 2 km trate Brose Night Run Prievidza, čím vznikne 4,2 km okruh. Ten prejdeme päťkrát a voilá, virtuálny polmaratón je odbehnutý.

Bežať sa bude za plnej premávky a po širokých krajniciach (eventuálne chodníkoch), preto treba mať reflexný prvok a dodržiavať pravidlá cestnej premávky. V nedeľu ráno však nie je v priemyselnom parku takmer žiadna premávka, preto v ňom určite bude viac bežcov ako áut.

V priestore štartu a cieľa sa bude nachádzať aj dezinfekcia a malá občerstvovacia stanica s minerálkami, iontovými nápojmi a banánmi. Na štarte odporúčame mať prekryté horné dýchacie cesty a priniesť si individuálne výživové doplnky, ktoré by ste chceli mať pri preteku. Budete si ich môcť položiť na pripravený stôl. Zaparkovať môžete na mieste označenom na mape.

Štartový balíček

Ak si nestihnete ísť zobrať štartový balíček osobne do Bratislavy, pošlite nám potvrdenie o registrácii na ČSOB Bratislava Marathon na e-mailovú adresu nightrunprievidza@gmail.com a prinesieme vám ho na naše virtuálne preteky.


trat_official_brose_csob21jpg
Záznam trate na Strave.

Ako sa zúčastniť virtuálnych pretekov?

Virtuálne preteky ČSOB Bratislava Marathon si môže odbehnúť každý registrovaný účastník. Na našej trati ponúkame možnosť zabehnúť si polmaratón, teda 5 kôl na 4,2 km okruhu.

Stačí prísť v nedeľu 6. septembra 2020 do priemysleného parku v Prievidzi (ul. Max Brose). Štart je o 8:00, preto treba prísť skôr, aby ste sa stihli rozcvičiť, rozbehať, nasadiť si štartové číslo a pripraviť sa na poriadny polmaratón :-)

Meranie

  • Čas aj vzdialenosť si budete merať sami prostredníctvom bežeckých hodiniek, alebo aplikácie v mobilnom telefóne.
  • Dôležité je, aby aplikácia / záznam z hodiniek bol schopný vygenerovať "GPX súbor", ktorý si následne na základe inštrukcií nahráte do elektronického systému organizátora.
  • Ako váš výsledný čas sa bude brať do úvahy tzv. "Elapsed time" – tzn. celkový čas od začatia behu až po jeho skončenie, vrátane prestávok, ktoré počas behu urobíte (ideálne je, ak danú vzdialenosť odbehnete v celku – alebo v prípade, že si budete potrebovať urobiť na trati prestávku, tak svoje hodinky / aplikáciu nevypnete).

Nahratie výsledkov

  • GPX súbor vygenerovaný vašimi hodinkami / mobilnou aplikáciou je potrebné nahrať do systému organizátora Bratislava Marathonu.
  • Link na nahratie výsledkov dostane každý účastník separátne do mailu v priebehu štvrtka / piatka tento týždeň.
  • Návody ako vygenerovať GPX súbor nájdete na webe organizátora.
  • V prípade, že nebudete vedieť, ako nahrať svoj GPX súbor do systému, postup nájdete TU.
  • Po nahratí vášho výkonu a jeho zaevidovaní vo výsledkovej listine si môžete stiahnuť váš online diplom s výsledným časom.

Funkčné tričká

Na virtuálnych pretekoch si budete môcť zakúpiť aj funkčné tričká navrhnuté pre 1. ročník Brose Night Run Prievidza. Máme ich v dvoch farbách a vo veľkostiach S až XXL. Detailnejší pohľad nájdete v našom e-shope.


brose_trickapng

Brose Night Run Prievidza

Na virtuálnych pretekoch budeme bežať len prvé 2 km trate večerného behu Prievidzou. Celá trať má 10 km a prevýšenie 8 m. Ak by ste si ju chceli odbehnúť celú, odporúčame zaregistrovať sa a prísť v sobotu 19. septembra 2020 do Prievidze. Trať je tak rýchla, že už nikdy viac nebudete zdolávať súperov, ale svoj vlastný výkon z Prievidze ;-) 


900x600png