Na podujatí budú platiť tieto epidemiologické opatrenia. Prečítajte si ich, prosíme. Ďakujeme.

Dynasport štafetový beh

Prvým členom štafety je bežec s písmenom A na štartovom čísle, druhý člen štafety bude mať písmeno B. Obe štartové čísla majú merací čip.

Štartový balíček je spoločný pre oboch členov štafety, pri prevzatí nemusia byť obaja. Druhý člen štafety dostane po prebehnutí cieľom dve medaile.

Odovzdávka štafety je na piatom kilometri na jednosmerkách (mapa nižšie), kde budú bežci robiť tri kolá. Prvý člen štafety najskôr urobí jedno celé kolo a potom odovzdá štafetu. Druhý člen štafety dokončí zvyšné dve kolá a po nich odíde do cieľa.

Štafeta sa odovzdáva tľapnutím si rúk, keďže pre epidemiologické opatrenia nebudeme môcť mať štafetový kolík ani iný predmet. Na odovzdávke bude merací bod aj rozhodca, ktorý bude kontrolovať, či prebehla odovzdávka v poriadku.

Na odovzdávku štafety a z nej vás odvezie mikrobus od SAD Prievidza. Z cieľového mestečka bude odchádzať o 18:45, preto doň treba nastúpiť skôr. Vstup bude povolený len s prekrytými hornými dýchacími cestami, po dezinfikovaní si rúk a s pripnutým štartovým číslom s písmenom B na hrudi.

Buďte na samotnej odovzdávke ohľaduplní a rešpektujte ostatných bežcov a účastníkov štafetového behu. Zároveň sa netlačte do trate behu a neohrozujte individuálnych bežcov. Ďakujeme.

Vo dvojici sa prehráva lepšie

1. Desaťkilometrovú vzdialenosť si môžete rozdeliť.

2. Vďaka štafetovému behu odbehnete len polovicu.

3. Pretože keď vzdať preteky, nech v tom nie ste sami.